چند نکته مهم در سیم کشی ساختمان

توسط0
1923
چند نکته مهم در سیم کشی ساختمان

در پروژه های ساختمانی لازم است یک برقکار مجرب و ماهر سیم کشی ساختمان را انجام دهد. این کار باید دقیق و مهندسی انجام شود. کوچکترین اشتباه ممکن است باعث شود برق رسانی بخشی از ساختمان دچار عیب شده و نیاز شود که سیستم برقی خانه مجددا از اول چک شود. در واقع در چنین زمانی شما به دردسر بزرگی دچار شده و حتی ممکن است نیاز به تخریب بخشی از دیوارهای ساختمان باشد. به همین دلیل است که توصیه می شود سیم کشی ساختمان را به افراد متخصص و کار بلد بسپارید.

مهمترین نکات در سیم کشی ساختمان

مهندسین در ساخت و ساز بناهای مسکونی و اداری باید به سیستم برق رسانی ساختمان بسیار اهمیت دهند. این مسئله از نظر ایمن سازی ساختمان بسیار مهم است چرا که جریان برق منجر به آتش سوزی نیز خواهد شد. برای این منظور باید به نکات زیر توجه داشت:

1-   قبل از هر چیز لازم است یک نقشه دقیق از سیستم برق رسانی خانه در اختیار داشته باشید.  این نقشه کمک می کند سرعت و دقت برق کار بیشتر شده و سیم کشی ساختمان براساس استانداردهای جهانی انجام گیرد.

2-   در سیم کشی ساختمان باید نهایتا تمامی سیم های به جعبه فیوز برسند که محل اصلی قطع و وصل برق است. پیشنهاد می کنیم که برای هر قسمت از ساختمان یک فیوز در نظر گرفته شود تا کنترل جریان برق این قسمت، مجزی از قسمت های دیگر باشد. برای مثال فرض کنیم شما می خواهید آشپزخانه را بشویید و لازم است برق آشپزخانه قطع گردد. اگر جریان برق تمام قسمت ها به هم وصل باشد شما در هیچ قسمت از ساختمان برق نخواهید داشت در حالی که اگر برای آشپزخانه فیوز جدا در نظر گرفته باشید، فقط برق این قسمت قطع خواهد شد.

3-    سهولت در دسترسی کلید و پریز از دیگر مواردی است که در سیم کشی ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد. شما باید به محض ورود به هر قسمت از ساختمان به راحتی به کلید دسترسی داشته و بتوانید لامپ ها را در تاریکی روشن کنید.

4-   از قرار دادن کلید و پریز در نزدیکی اجاق گاز، سماور و کلیه اتصالات گازی جدا خودداری کنید.

5-   جنس روکش سیم ها باید بسیار عالی و منعطف باشد تا هم در زیر بافت ساختمان نپوسد و هم اینکه انعطاف پذیری آن سهولت در سیم کشی ساختمان را فراهم کند.

چند نکته مهم در سیم کشی ساختمان
  • چند نکته مهم در سیم کشی ساختمان
5

خلاصه

چند نکته مهم در سیم کشی ساختمان !!! در پروژه های ساختمانی لازم است یک برقکار مجرب و ماهر سیم کشی ساختمان را انجام دهد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام شما:*

وبسایت:

چهار × 1 =

دیدگاه شما