نکات مهم در لوله کشی ساختمان

توسط0
2031
نکات مهم در لوله کشی ساختمان

در پروژه های ساختمانی از  همان ابتدا که نقشه ساختمانی تهیه می شود، نقشه لوله کشی ساختمان نیز باید طراحی گردد تا مشخص شود مسیر لوله ها از کدام قسمت بنا باید عبور کند. با توجه به اینکه لوله کشی قرار است مسیر عبور آب و فاضلاب باشد لذا کوچکترین نقص در این قسمت از تاسیسات منجر به نشت آب در دیوارها شده و خرابی های زیادی به بار خواهد آمد. انتخاب لوله هایی با جنس مناسب و همچنین مسیر لوله کشی استاندارد، نقش مهمی در ایمن سازی ساختمان دارد.

نکات مهم در لوله کشی ساختمان

مهندسین در فرآیند ساخت و ساز باید به نکات زیر برای لوله کشی ساختمان توجه داشته باشند:

1-   اولین مسئله در لوله کشی ساختمان توجه به جنس لوله ها است. لوله  ها باید به گونه ای باشد که در زیر خاک پوسیده نشده و از طرفی توان تحمل  فشار وارده از ساختمان را داشته باشد. در غیر این صورت پوسیده شده و یا لوله های می شکند در نتیجه آب و فاضلاب در کف ساختمان و دیوارها نشت خواهد کرد.

2-   لوله کشی  ساختمان باید در عمق مناسبی انجام گیرد. اگر قرار است لوله ها از کف ساختمان عبور کند و یا اینکه مسیر از دیوارها باشد، باید عمق آن به گونه ای باشد که هم پوسیده نشود و هم اینکه در صورت نیاز به تعمیرات، به راحتی در دسترس باشد.

3-   توجه داشته باشید که لوله کشی ساختمان باید به دور از قسمت هایی باشد که احتمال انجماد و انفجار در اثر گرما وجود دارد. لوله کشی آشپزخانه نباید از کنار اجاق گاز و لوله های گاز رد شود.

4-   بهترین جنس لوله ها را انتخاب کنید تا رسوب مواد در آن اتفاق نیافته و گرفتگی منجر نشود.

5-   همان گونه که بیان شد لوله کشی ساختمان برای خرج فاضلاب نیز تعبیه می شود. در این سیستم باید یک لوله تهویه هوا نیز در نظر گرفته شود تا هم بوی فاضلاب از محیط خارج شده و هم اینکه مانع از بازگشت فاضلاب به خانه برگردد.

6-   شیب بندی لوله ها یکی دیگر از مواردی است که در لوله کشی ساختمان باید به دقت به آن تجه شود. شیب برای خروج فاضلاب از خانه و جریان آب در محیط ساختمان اهمیت دارد.

نکات مهم در لوله کشی ساختمان
  • نکات مهم در لوله کشی ساختمان
5

خلاصه

نکات مهم در لوله کشی ساختمان !!! در پروژه های ساختمانی از  همان ابتدا که نقشه ساختمانی تهیه می شود، نقشه لوله کشی ساختمان نیز باید طراحی گردد

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام شما:*

وبسایت:

نه − 8 =

دیدگاه شما