فاکتورهایی که باید در خرید کولر گازی مد نظر قرار داد

توسط2
1794
فاکتورهایی که باید در خرید کولر گازی مد نظر قرار داد

فاکتورهایی که باید در خرید کولر گازی مد نظر قرار داد – در فصل گرم تابستان خرید کولر گازی و یا هر وسیله خنک کننده دیگر برای ساختمان از جمله ملزوماتی است که قابل چشم پوشی نیست. به خصوص در مناطق گرم کشور حتی یک ساعت نبود این وسیله شرایط را غیر قابل تحمل خواهد کرد. اما در زمان خرید کولر گازی لازم است چند فاکتور مهم را مد نظر قرار دهید تا انتخاب ایده آل با کارایی و طول عمر بالا را داشته باشید.

خرید کولر گازی برحسب مدل

فاکتورهایی که باید در خرید کولر گازی مد نظر قرار داد – اولین قدم در خرید کولر گازی انتخاب مدل کولر براساس محل نصب آن است. تنوع در طراحی و ساختار کولر گازی کمک می کند تا شما برحسب نوع ساختمان، کارایی آن و محلی که قرار است کولر را قرار دهید بتوانید یک خرید ایده آل داشته و از قدرت سرمایشی آن در هوای گرم تابستان لذت ببرید.

مدل های مختلف کولر گازی

1-   کولر گازی پنجره ای

ساده ترین و قدیمی ترین مدل کولر گازی که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد، کولرهایی است که در داخل پنجره ساختمان نصب می شوند. اندازه این کولر متفاوت بوده و شما قبل از خرید باید به تطابق اندازه کولر با ابعاد پنجره دقت داشته باشید. در زمان نصب کولر گازی پنجره ای پد باید در قسمت بیرون ساختمان و قسمت خنک کننده به سمت درون قرار گیرد.

کولر گازی پنجره ای
کولر گازی پنجره ای

2-   کولر گازی ایستاده

این دسته از کولرهای گازی دو تکه هستند. قسمت پنل کولر که جریان هوا را وارد ساختمان می کند، در داخل قرار گرفته و کندانسور آن در بیرون ساختمان تعبیه می شود. لازم به ذکر است که قدرت خنک کنندگی کولر گازی ایستاده و پرتاب هوا توسط آن به حدی بالا است که برای ساختمان های بزرگ همانند تالارها، سالن های کنفرانس و… مورد استفاده قرار می گیرد.

کولر گازی ایستاده
کولر گازی ایستاده

3-   کولر گازی پرتابل

خریدکولر گازی پرتابل از این نظر که برای نصب دردسر ساز و به کمک چرخ هایی که دارد قابل جابجایی است، انتخاب بسیار مناسبی ساختمان های کوچک است. برای این کولر یک لوله پلاستیکی خرطومی در نظر گرفته شده که کمک می کند هوای گرم تولید شده در قسمت موتور بیرون رفته و موتور گرم نشود.

کولر گازی پرتابل
کولر گازی پرتابل

4-   کولر گازی اسپلیت

کولر گازی اسپلیت نیز دو تکه است. پنل اصلی در داخل ساختمان بر روی دیوار نصب می شود و قسمت دوم که شامل موتور و کندانسور است باید در بیرون ساختمان باشد تا سر و صدای تولید شده توسط آن آزار دهنده نباشد. طراحی پنل اصلی کولر به گونه ای است که نمای زیبایی داشته و تاثیر منفی بر روی دکوراسیون داخلی نمی گذارد.

کولر گازی اسپلیت
کولر گازی اسپلیت

خرید کولر گازی با ظرفیت مناسب

در زمان خرید کولر گازی اولین که فروشنده  مطرح می کند، ظرفیت مد نظر کولر است. اما آیا شما می دانید که در انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی باید به چه مواردی توجه داشت؟ذواحد اندازه گیری ظرفیت کولر گازی BTU   است. این واحد نشان دهنده میزان سرمایی است که وارد محیط می شود. در نتیجه هر چه این عدد بزرگتر باشد به این معنا که حجم هوای سرد تولید شده در محیط بیشتر خواهد بود. بنابراین لازم است بدانید کدام کولر برای ساختمان شما مناسب است:

1-   مساحت و ارتفاع ساختمان

هر چه مساحت ساختمان بیشتر بوده و ارتفاع بلندتر باشد، به حجم بیشتری هوای سرد برای خنک کردن چنین محیطی نیاز خواهد بود. بنابراین خرید کولر گازی با ظرفیت بالا بهترین انتخاب خواهد بود.

2-   شرایط آب و هوایی منطقه

یکی از عواملی که بر خرید کولر گازی تاثیر می گذارد، دمای منطقه در فصل تابستان است. این یک اشتباه بزرگ است که از کولر گازی کم ظرفیت در نواحی بسیار گرم استفاده شود زیرا نمی تواند ساختمان را به خوبی خنک نموده و در نتیجه باید در تمام طول روز با سرعت بالا کار کند. قطعا عمر کولر گازی در چنین شرایطی کوتاه خواهد شد.

3-   جهت ساختمان نسبت به نور خورشید

ساختمان هایی که جنوبی بوده و در طول روز میزان زیادی از نور خورشید را دریافت می کنند، گرم تر بوده و نیاز است کولر گازی با ظرفیت بالا برای چنین فضایی خریداری شود.

4-   کارایی ساختمان

ظرفیت انتخابی برایخرید کولر گازی در ساختمان های مسکونی نسبت به ساختمان های اداری کاملا متفاوت است. در ساختمان های اداری به دلیل تعدد افراد و رفت و آمد زیاد، گرمای محیط بیشتر بوده و باید ظرفیت کولر گازی را بیشتر نمود.

5-   تهویه ساختمان

اگر می دانید که در ساختمان شما تهویه هوا به خوبی صورت نگرفته و جریان مناسبی از هوا وجود ندارد باید به سراغ خرید کولر گازی با ظرفیت بالا بروید.

فاکتورهایی که باید در خرید کولر گازی مد نظر قرار داد
  • فاکتورهایی که باید در خرید کولر گازی مد نظر قرار داد
5

خلاصه

قبل از اینکه گرمای تابستان از راه برسد باید به فکر خرید کولر گازی مناسب بود. اگر می خواهید بهترین کولر گازی با خنک کنندگی ایده آل بخرید این مقاله را بخوانید

2 دیدگاه
  1. ممنون از شما بابت مقاله خوبی که در زمینه خرید کولر گازی قرار دادید . این نکته ها افراد رو در خرید بهتر و هوشمندانه تر کمک شایانی میکنه

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام شما:*

وبسایت:

پنج × 5 =

دیدگاه شما