انتخاب بهترین مصالح ساختمانی

توسط0
1607
انتخاب بهترین مصالح ساختمانی

در پروژه های ساختمانی و عمرانی یکی از مهمترین عواملی که باید براساس استانداردهای جهانی انتخاب شود، مصالح ساختمانی  است که تضمین  کننده امنیت ساختمان نسبت به بلاهای طبیعی و فشار وارده به اسکلت ساختمان از جوانب مختلف است. متاسفانه امروزه مصالح ساختمانی بی کیفیت در بازار وجود دارد که برخی از پیمانکاران برای کم شدن هزینه های ساخت و ساز، از این مواد استفاده نموده و نتیجه چنین کاری، ساختمانی خواهد بود که با کمترین ریشتر زلزله فرو خواهد ریخت.

ویژگی های بهترین مصالح ساختمانی

مهندسین در پروژهای عمرانی به دلیل اینکه مدت ها است در این حرفه فعالیت می کنند، به خوبی می توانند مصالح ساختمانی با کیفیت را از انواع بی کیفیت تشخیص دهند اما اگر شما نیز تمایل دارید خودتان بتوانید بهترین مصالح ساختمانی را در ساختمان سازی خود استفاده کنید و از کیفیت کار مطمئن شوید، توصیه می کنیم ویژگی این مواد را در ادامه مطالعه کنید:

1-   انعطاف پذیری بالا از جمله مهمترین ویژگی مصالح ساختمانی است چرا که باید پیش بینی وقوع زلزله را نمود در نتیجه اجزای ساختمان باید از انعطاف پذیری کافی برخوردار باشد تا بتواند در برابر زلزله مقاومت کند. جالب است بدانید که هر چه خاصیت تغییر شکل پذیری مصالح ساختمانی بالا باشد، مقاومت بیشتری نسبت به انرژی های وارده خواهد داشت.

2-   توجه داشته باشید که هر چه وزن مصالح ساختمانی سبک تر باشد، نسبت مقاومت به وزن بالاتر  رفته و نسبت به زلزله مقاوم تر خواهد شد.

3-   مصالح ساختمانی باید همگن باشند تا زمانی که زلزله رخ می دهد، از هم پاشیده نشوند.

4-   یکی دیگر از ویژگی های بهترین مصالح ساختمانی مقاومت این مواد در برابر یخ زدگی است به ویژه در مناطقی از کشور که زمستان های بسیار سردی دارند.

5-   عایق بودن مصالح ساختمانی نسب به انرژی بسیار اهمیت دارد. ساختمان باید نسبت به گرما و سرما عایق باشد تا در زمستان و تابستان باعث هدر رفت انرژی نشود.

6-   مقاومت مصالح ساختمانی در برابر آتش و حرارت را نباید فراموش کرد چرا که ممکن است ساختماان کناری آتش بگیرد. اگر مصالح ساختمانی نسبت به آتش مقاوم نباشند، به ساختمان شما نیز سرایت خواهد کرد.

انتخاب بهترین مصالح ساختمانی
  • انتخاب بهترین مصالح ساختمانی
5

خلاصه

انتخاب بهترین مصالح ساختمانی !!! در پروژه های ساختمانی و عمرانی یکی از مهمترین عواملی که باید براساس استانداردهای جهانی انتخاب شود، مصالح ساختمانی  است

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام شما:*

وبسایت:

9 + پنج =

دیدگاه شما